Strona główna » Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu (22.02.2015 r.)Powiększ tekst:


1. W okresie Wielkiego Postu nie będzie Mszy św. o godz. 13.15.

2. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30. Po gorzkich żalach Msza św. około godz. 16.15.

3. Drogi krzyżowe po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę o dar pokuty i nawrócenia.

5. Ks. Biskup co roku w czasie Wielkiego Postu zwraca się z prośbą o złożenie dodatkowej ofiary na potrzeby diecezji. Prosimy każdą rodzinę o wzięcie koperty i złożenie ofiary na rzecz diecezji i dziękujemy za złożoną ofiarę diecezjalną.

6. Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę 1 marca. Msza św. w Konkatedrze w int. Żołnierzy w przyszłą niedzielę o godz. 16.15. Szczegóły obchodów na afiszach.

7. Zebranie Apostolatu Cudownego Medalika we wtorek, 24 lutego o godz. 17.00 w Domu Katolickim.

8. Zebranie Konferencji św. Wincentego a`Paulo w czwartek, 26 lutego po Mszy św. wieczornej.

9. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II zaprasza na drzwi otwarte 7 marca w godz. od 10.00 do 12.00.

10. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie organizuje Targi Pracy i Edukacji Zawodowej, we wtorek 3 marca w godz. od 10.00 do 13.00 w Zespole Szkół Usługowych przy ul. Wolności 12 (na terenie Hali Sportowej). Zainteresowanych Pracodawców zapraszamy do składania ofert pracy w Urzędzie Pracy, a osoby bezrobotne i poszukujące pracy do wzięcia udziału w targach. Szczegóły na plakacie.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest jeszcze „Opiekun” , „Gość Niedzielny” i „Chit”Pielgrzymka

Pielgrzymka do Wadowic i Łagiewnik
10-12.04.2015
W programie zwiedzanie muzeum Jana Pawła II w Wadowicach i udział w uroczystościach Święta Miłosierdzia. Nocleg w Domu Pielgrzyma u Sióstr w Łagiewnikach.
Informacje i zgłoszenia tel. 506719042

Pielgrzymka do Chorwacji i Bośni z wypoczynkiem nad Adriatykiem
17-25.08.2015
Medjugorie oraz Sarajewo, Mostar, Błękitny Adriatyk, Dubrownik, Split, Trogir, Jeziora Plitwickie, Maria Bistrica, Balaton, Pannonhalma.
poznaj szczegóły

KsiążkiKsiążki dostępne w sprzedaży w Kancelarii Parafialnej oraz u Ks. Aleksandra

Camino, wędrówka do Santiago de Compostella

Andrzej Antoni Klimek to redaktor naczelny pisma diecezjalnego w Kaliszu „Opiekun”. Ksiądz Andrzej mimo rozlicznych obowiązków, stara się również pisać książki. I wychodzi mu to bardzo dobrze. Możecie to sprawdzić sami biorąc do ręki pierwszy chyba w Polsce reportaż z pielgrzymki do sanktuarium św. Jakuba w Compostelli. Ksiądz wybrał się na tę pielgrzymkę osobiście i na 143 stronach opatrzonych licznymi fotografiami relacjonuje nam ją dzień po dniu. Pisze ksiądz Andrzej przede wszystkim o ludziach i ich dziwnych wyborach, o wędrówce i przygodach, mniej miejsca poświęcając zabytkom. I ja, niedoszły historyk sztuki uważam, że to jest wielkim walorem tej książki. Ludzie bowiem są ważniejsi niż kamienie. Tym co się w książce księdza Andrzeja najbardziej rzuca w oczy to spora ilość ateistów i komunistów, którzy z przyczyn nie do końca rozpoznanych wędrują przez pół Europy po to, by znaleźć się w Compostelli.


Cena: 15 złJasna i ta druga strona księży...ca

Jak wiemy, media szalenie interesują się życiem księży, szczególnie zaś życiem intymnym. No więc mamy teraz odpowiedź na to szczególne i momentami chorobliwe zainteresowanie. Ksiądz Andrzej Antoni Klimek napisał książkę, która chyba została zaplanowana jako powieść, ale powieścią nie jest. Oto na prawie 400 stronach opisane zostało życie wikarego w przeciętnej polskiej parafii. Życie z jego radościami, smutkami, pokusami, życie narażone na różne ciśnienia i będące celem prowokacji czasem wyrafinowanych, ale częściej bardzo prymitywnych. Nie ma w tej książce lukru i nie ma pozy. To ważne. Ksiądz Andrzej napisał ją posługując się dość osobliwym pseudonimem - Jeremiasz Uwiedziony. Wziął się ów pseudonim stąd, że część tych zapisków te publikowana była na stronach redagowanego przez księdza Andrzeja pisma „Opiekun”, potrzebą chwili stało się więc wymyślenie pseudonimu, żeby czytelnicy nie zorientowali się, że to redaktor naczelny jest autorem tego swoistego dziennika. Książka liczy sobie 398 stron.


Cena: 20 zł


Książki dostępne w sprzedaży w Kancelarii Parafialnej oraz u Ks. Aleksandra


Informacje dla kandydatów do bierzmowania:
Informacje dla kandydatów do bierzmowania


Śledź nas na FACEBOOKU - facebook.com/Konkatedra.


Zachęcamy Parafian do przesyłania e-mailowo (na adres: admin@konkatedra-ostrowwlkp.pl) lub dostarczenia do Ks. Aleksandra starych zdjęć Konkatedry oraz ważnych wydarzeń z życia parafii. Zdjęcia wzbogacą naszą stronę internetową. Można również skorzystać z formularza dostępnego TUTAJ.
(W przypadku przekazania zdjęć przez Ks. Aleksandra, prosimy o włożenie ich do koperty i opisanie - zdjęcia zostaną zeskanowane i zwrócone. Prosimy o podanie nr kontaktowego).

powrót | do góry

Zobacz także

Nasz profil na Facebooku Nasze nagrania wideo na profilu na YouTube Nagrania audio na profilu na Wrzuta.pl Strona Diecezji Kaliskiej Strona diecezjalnego radia - Radia Rodzina Strona diecezjalnej gazety - Opiekuna Strona Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a'Paulo Strona portalu wiara.pl Strona tygodnika Gość Niedzielny

Msze Święte

dni powszednie: 7.00, 8.00 i 18.30
niedziela: 7.00, 8.15, 9.30, 10.45, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.30

dni powszednie: 6.30
niedziela: 7.00

dni powszednie: 7.00
niedziela: 8.00

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw.
św. Stanisława Biskupa Męczennika
KONKATEDRA

Adres: ul. Ledóchowskiego 2
  63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon: 62 736 28 04
E-mail:
         kancelaria@konkatedra-ostrowwlkp.pl
         admin@konkatedra-ostrowwlkp.pl
Nr konta: BANK ZACHODNI WBK S.A.
         88 1090 1160 0000 0000 1601 0496